Blog

Rwa kulszowa a gorczyca

Ból kręgosłupa nie pozwala normalnie żyć, W zależności od odcinka, który właśnie daje znać o sobie, odczuwamy bóle i zawroty głowy, uczucie duszności, napięcie w karku, ból pleców, kłopoty ze swobodnym poruszaniem się, bóle bioder, nóg… Szczytem jest pojawianie się zapalenia nerwu kulszowego, kiedy nawet głębszy oddech może sprawiać ból.

Lekarz pierwszego kontaktu zleci leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, leki obniżające napięcie mięśni, czasami jeszcze witaminy z grupy B. Zawsze warto się diagnozować, leczyć…Ale już wiadomo, że chemia jest bardzo szkodliwa i można pomóc sobie w dużo bezpieczniejszy sposób.

Gorczyca biała ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozgrzewające, co rozluźnia napięte mięśnie. Ma działanie takie jak grupa leków, które przepisują tradycyjnie lekarze. Z tym, że nie ma skutków ubocznych !!!, można ją stosować tak długo jak potrzeba!!!

Jeżeli objawy bólowe kręgosłupa wystąpiły u danej osoby pierwszy raz lub pojawiają się rzadko to warto na początek nosić pas z gorczycy w zależności od potrzeby na kark, czy też na inny odcinek kręgosłupa. Warto w nim chodzić w dzień i spać w nocy.

W ciągu kilku dni wszystkie objawy powinny ustąpić. Jeżeli objawy nie ustępują lub powracają, należy korzystając z pasa, aby objawy się nie nasilały, pójść do lekarza i rozpocząć diagnostykę. Trzeba również skorzystać z pomocy fizjoterapeuty a najlepiej osteopaty, który całościowo spojrzy na kondycję organizmu.

Jednakże ilość wizyt u rehabilitanta jest ograniczona a noszenie pasa nie . Dlatego warto go mieć i korzystać nawet jeżeli okaże się, że zmiany zwyrodnieniowe są już bardzo zaawansowane. Wiadomo, że nie można ich cofnąć, ale można zminimalizować ich objawy by móc lepiej żyć. Jedna tabletka mniej i już warto!

Polecane wpisy