Opaska na zatoki z gorczycy

Opaska na zatoki z gorczycy białej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jest najczęściej kupowanym produktem w naszym sklepie. Jej skuteczność potwierdziło wielu klientów, ale jedna z klientek nas zaskoczyła nowym zastosowaniem, może warto spróbować.

Mata z gorczycy

Gorczyca biała to takie małe ziarenko o niesamowitej mocy, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i rozgrzewająco. Chociaż są klienci, którzy nie odczuwają ciepła, tylko ulgę w bólu. Słowo tylko jest tutaj zapewne nieadekwatne. Właśnie ulgi w cierpieniu, podniesienia jakości naszego życia oczekujemy kupując matę.Chcemy czuć się dobrze, spać wygodnie, radzić sobie ze stresem czy spadkiem odporności naturalnie. I to zapewnia nam mata z gorczycy białej. Tysiące małych ziarenek działa przez minimum kilka godzin na dobę swoją pomocną mocą.

Dla tych z państwa, którzy nie mają przekonania a może chcieliby spróbować tylko za niższą cenę, albo dla tych, którzy muszą codziennie składać swoje posłanie i standardowa mata jest dla nich za ciężka i dla tych, którzy nie mogą się z matą rozstać i potrzebują ją zabierać w podróż albo chcą z niej korzystać również w dzień siedząc w fotelu …

Przygotowaliśmy propozycję małej maty 60 cm x 80 cm, w sam raz pod plecy, które dokuczają najczęściej, łatwa bo lekka do przenoszenia i tania.

GORCZYCA BIAŁA (SINAPIS ALBA) – BIOSTYMULATOR ZDROWIA

Gorczyca  to roślina jednoroczna, o łodydze wzniesionej i rozgałęzionej. Liście ma ogonkowe, pierzastodzielne, a kwiaty żółte, zebrane na szczytach łodygi w wielokwiatowe grona. Kwitnie w maju i czerwcu. Owocem jest ostro zakończona łuszczyna, w której znajduje się 4 – 6 ziarenek. W obrębie gatunku wyróżnia się podgatunki oraz odmiany i podmiany botaniczne. Głównie uprawia się pododmianę o nasionach żółtawo – białych; znane są również pododmiany o nasionach częściowo jasno brunatnych, tzw. gorczyca holenderska, oraz o nasionach od brunatno fioletowych do czarnych. (więcej…)

TROCHĘ HISTORII

Gorczyca biała należy do jednej z najwcześniej poznanych roślin, mających właściwości lecznicze. Wymienia ją już tzw. Papirus Ebersa z 1550 r. p.n.e., będący odpisem tekstów starszych jeszcze o 10 wieków. Jej znaczenie i wpływ na organizm ludzki znany był od niepamiętnych czasów. Stosowano ją w kuracji wielu dolegliwości na dworach faraonów egipskich, cesarzy chińskich i japońskich. Szczególnie znane były jej  właściwości energetyczne, pomocne w uśmierzaniu wszelkiego rodzaju bólów. Już w tym czasie, przygotowywano z niej zewnętrzne preparaty do okładów na bolesne miejsca. (więcej…)

GORCZYCA DZISIAJ

Gorczyca źródłem zdrowia – naturalny i najzdrowszy sposób walki z bólem i chorbą

 • Gorczyca – spośród roślin charakteryzuję się największa mocą dobroczynnego działania. Jedno ziarenko o promieniu 2mm działa na ok.10mm
  Zalety:
  pobudza komórki do regenracji
 • rozluźnia mięśnie i więzadła stawowe
 • powoduje lepsze ukrwienie i dotlenienie
 • działa fizjoterapeutycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, rozgrzewająco.

 

 • Gorczyca obniża bóle:
 • stawowe,
 • reumatyczne,
 • zwyrodnieniowe,
 • pourazowe,
 • napięciowe,
 • przeciążeniowe,

menstruacyjne.

 • Gorczyca:
  bardzo dobrze sprawdza się przy bólach migrenowych, zapaleniu zatok, gardła i dróg oddechowych
 • usprawnia pracę organów wewnętrznych,
 • reguluje ciśnienie tętnicze, pracę serca, podnosi libido
 • zmniejsza i wycisza objawy nerwicowe, napięcia mięśni, stany depresyjne

 

 

 

Eksperci w zakresie ziołolecznictwa zlecają stosowanie ziaren gorczycy przy problemach z układem pokarmowym, przy nieżytach żołądkowych i nieżytach jelit, wzdęciach, zaparciach i niedokwasocie. Wyciągi z gorczycy poprawiają trawienie, zwiększają wydzielanie soków żołądkowych. Ziarnka gorczycy zalecane są, jako środek zapobiegający nowotworom ¿oładka i jelit, są pomocne przy obniżaniu poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Wskazane są równie¿ dla osób walczących z otyłością, ułatwiają bowiem zrzucenie nadwagi, poprzez usprawnienie przemiany materii. Jak przed wiekami tak i dzisiaj zaparzone ziarna gorczycy pomagają w leczeniu bronchitu oraz wszelkich zmian i bólów reumatycznych. (więcej…)