Blog Informacje

GORCZYCA DZISIAJ

Gorczyca źródłem zdrowia – naturalny i najzdrowszy sposób walki z bólem i chorbą

 • Gorczyca – spośród roślin charakteryzuję się największa mocą dobroczynnego działania. Jedno ziarenko o promieniu 2mm działa na ok.10mm
  Zalety:
  pobudza komórki do regenracji
 • rozluźnia mięśnie i więzadła stawowe
 • powoduje lepsze ukrwienie i dotlenienie
 • działa fizjoterapeutycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, rozgrzewająco.

 

 • Gorczyca obniża bóle:
 • stawowe,
 • reumatyczne,
 • zwyrodnieniowe,
 • pourazowe,
 • napięciowe,
 • przeciążeniowe,

menstruacyjne.

 • Gorczyca:
  bardzo dobrze sprawdza się przy bólach migrenowych, zapaleniu zatok, gardła i dróg oddechowych
 • usprawnia pracę organów wewnętrznych,
 • reguluje ciśnienie tętnicze, pracę serca, podnosi libido
 • zmniejsza i wycisza objawy nerwicowe, napięcia mięśni, stany depresyjne

 

 

 

Eksperci w zakresie ziołolecznictwa zlecają stosowanie ziaren gorczycy przy problemach z układem pokarmowym, przy nieżytach żołądkowych i nieżytach jelit, wzdęciach, zaparciach i niedokwasocie. Wyciągi z gorczycy poprawiają trawienie, zwiększają wydzielanie soków żołądkowych. Ziarnka gorczycy zalecane są, jako środek zapobiegający nowotworom ¿oładka i jelit, są pomocne przy obniżaniu poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Wskazane są równie¿ dla osób walczących z otyłością, ułatwiają bowiem zrzucenie nadwagi, poprzez usprawnienie przemiany materii. Jak przed wiekami tak i dzisiaj zaparzone ziarna gorczycy pomagają w leczeniu bronchitu oraz wszelkich zmian i bólów reumatycznych.

Natura, spośród wielu dobrodziejstw ofiarowanych człowiekowi, podarowała mu równie¿ energetyczne działania niektórych roślin. Wielu biofizyków pracuje nad otrzymaniem idealnego urządzenia mającego na celu osiągniecie podobnych właściwości. Jednak naturalne produkty są na obecnym poziomie naszej wiedzy niezastąpione. Spośród roślin posiadających własności, gorczyca biała charakteryzuje się największa mocą – świeże ziarnko gorczycy o promieniu około 2 mm wytwarza pole biologiczne o promieniu około 100 mm.

Pole wytwarzane przez gorczycę jest to bardzo ważne w procesie leczenia, ponieważ w obszarach narządów objętych stanem chorobowym występuje zanik naturalnego pola biologicznego. Z tego też powodu komórki w tych narządach mają ograniczone możliwości przewodnictwa prądu, a przecie¿ mikroprądy są wykorzystywane w przekazie informacji międzykomórkowych. W naszych czasach bardzo szybka karierę robią wyroby uwzględniające lecznicze i regeneracyjne właściwości gorczycy – biostymulatory zdrowia. Są to wszelkiego rodzaju maty, pasy na kręgosłup, oparcia do foteli samochodowych i wózków inwalidzkich, podparcia pod klawiaturę przy komputerach i inne.

Dr Jelen, prowadzący praktykę lekarska w USA (wcześniej w Szwajcarii), znający produkty BioProductCenter Inc. napisał:

„W przeprowadzonych badaniach EKG okazuje się, że jednym z pierwszych objawów pozytywnego działania gorczycy na prace naszego serca jest jego umiarowienie, które następuje ju¿ po kilkudziesięciu minutach od jej zastosowania. Przy dłuższym noszeniu np. w postaci woreczków na serce w badaniu EKG zmienia się zapis z niedokrwiennego na prawidłowy (odcinek ST i załamek T ulegają ewolucji) zarówno w odprowadzeniach kończynowych jak i przedsercowych.Wraz z regulacja pracy serca, odczuciem większej witalności u osób stosujących wyroby z gorczycy białej odnotowuje się tak¿e regulację ciśnienia tętniczego do zakresu normy. Osoby te rzadziej stosują leki obniżające ciśnienie tętnicze i lub zmuszeni są do zmniejszenia dawki leku”.

Wyroby z gorczyca, a szczególnie maty, oprócz właściwości profilaktycznych, jednocześnie wspomagają w leczeniu wielu schorzeń. Gorczyca biała promieniuje na mięśnie i więzadła stawowe, które dzięki temu rozgrzewają się i rozluźniają, stając się lepiej ukrwione i dotlenione. Gorczyca obniża bóle stawowe, reumatyczne, zwyrodnieniowe, pourazowe, migrenowe, menstruacyjne i inne. Zmniejsza i wycisza objawy nerwicowe, napięcia mięśni, stany depresyjne.

Polecane wpisy